Double-click to start typing

Saori Keskus

SAORI - see on nauding värvidest, materjalist ning kudumisest.

Saori Tallinn

 


Tallinnas on avatud esimene Saori Keskuse Eestis. Kõik huvilised, kes tahaksid luua midagi oma kätega, kasutades selleks värvilisi lõngu ja niite, on teretulnud. Meie teljed on pärit Jaapanist, nad on väga mugavad ja selliste mõõtudega, et juba 6 aastane laps saab nende taga iseseisvalt hakkama. Meie juures saate kududa endale ainulaadse salli, vesti, seeliku või kleidi jao kangast.


Kudumist juhendab tekstiilikunstnik Anneli Säre, kes käis end täiendamas saori looja proua Misao Jo juures Jaapanis 2006. aastal.

Hind  7.50€ tund, kui korraga koob 2-3 inimest ja 8.50€ tund ühele inimesele. Hinnas juhendamine-abistamine, lõimed, lõngad,soovi korral ka lõiked.


Saori Tallinn OÜ pakub ka mobiilse saori teenust. Tuleme sinna, kus meid oodatakse- koolid, lasteaiad, sotsiaal-ja päevakeskused, suguvõsade kokkutulekud, külapäevad jne. 3 telge on teie käsutuses 5 tunni jooksul. Hind 180€. Hinnas juhendamine-abistamine- lõimed, lõngad. Saori loovkudumine sobib nii lastele kui täiskasvanutele, samuti ka erivajadustega inimestele. Üllatavalt tublid kudujad on poisid, nad on julged katsetajad. Mul on rõõm vaadata, kuidas ka juba elukogenud inimesed lustivad kududes nagu just maailma avastavad noored. Lahe!

Intellektipuudega lapsed ja noored  õpivad suhteliselt kergelt töövõtted ära. Nende julgus värvide ja erinevate materjalide kasutamisel on kadestamist väärt.  Kui koos erivajadusega lapsega koob ka ema või isa , on see mõlemaid siduv ja haarav tegevus. Et vanem saaks näha ja kogeda, kui edukas  võib olla tema laps,  on vähemalt esimestel kuudel tema juuresolek soovitatav ja esimestel kordadel ainumõeldav.